Results: Norfolk Cyclocross

Published On September 29, 2014 | By NCN-Admin | 2014 Results, Cyclocross
CX M 10-99 Cat 1/2/3
Place First Name Last Name Club Team
1 John Rokke Team Kaos Cycling Team Kaos/Alegent Creighton Health
2 Lee Bumgarner Team Kaos Cycling Team Kaos/Alegent Creighton Health
3 Jeremiah Grell Flatwater Cycling Lincoln Industries Cycling
4 Paul Champman Moose’s Tooth Moose’s Tooth
5 Bryan Redemske Flatwater Cycling Lincoln Industries Cycling
6 Aaron Tredway Flatwater Cycling Lincoln Industries Cycling
7 Kenneth Pike Central Plains Cycling Central Plains Cycling
8 Michael Dixon Team Kaos Cycling Team Kaos/Alegent Creighton Health
CX M 10-99 Cat 1/2/3
Place First Name Last Name Club Team
1 Janna Vavra Moose’s Tooth Moose’s Tooth
CX F 10-99 Cat 4
Place First Name Last Name Club Team
1 Ashley Brookhouser
CX M 10-99 Cat 4/5
place First Name Last Name Club Team
1 Ryan Stengel Central Plains Cycling Central Plains Cycling
2 Jon Giles Queen City Cycling Queen City Cycling
3 Lance Moran Central Plains Cycling Central Plains Cycling
4 Jesse Bader
5 John Wieland
6 Jim Wieland
7 Kevin Vanderlinden Sioux City Velo Powerade
8 Jackson Sunde
9 Steve Wessels
10 Christopher Buck Greenstreet Velo Club Lerner Company
11 Emmett Holloway
12 Dan Spray Elkhorn Valley Cycling Club Elkhorn Valley Cycling powered by TYR
13 Tony Kavan Elkhorn Valley Cycling Club Elkhorn Valley Cycling powered by TYR
14 Tim Mazour
15 Benjamin Turner
16 Jon Downey Elkhorn Valley Cycling Club Elkhorn Valley Cycling powered by TYR
17 Jake Meyer
DNF Derek Benoist
DNF Matthew Steele
DNF Jackson Sunde
DNF James Murcel
CX M Juniors 10-14 Cat 1/2/3/4/5
Place First Name Last Name Club Team
1 Jackson Sunde
CX M Masters 40+ Cat 1/2/3/4/5
Place First Name Last Name Club Team
1 Randall Crist Greenstreet Velo Club Lerner Company
2 Theodore Lechnowsky Greenstreet Velo Club Lerner Company
3 Kevin Murray Elkhorn Valley Cycling Elkhorn Valley Cycling powered by TYR
4 Robert Greigg Sioux City Velo Powerade
DNF Brent Linn Sioux City Velo Powerade
CX M Singlespeed 10-99
Place First Name Last Name Club Team
1 adam kornfeld
2 Jesse Bader
3 Matthew Steele
DNF Jake Meyer

Leave a Reply